Hát, hogy téged találjanak meg a leggyorsabban a leendő ügyfeleid! Mire jó, kinek jó, mi értelme van, hogy kell csinálni: ebben az átfogó cikkben összeszedtük neked a Google Cégem legfontosabb tudnivalóit.
Képzeld el, ahogy reggel munkába rohansz. Kint esik, már most tudod, hogy az egész városban dugó van, este viszont vendégek jönnek hozzád, be kell vásárolnod, virágot kell venned és egy tisztítót is találnod kell még, meg egy szerelőt, aki csekkolja a fura hangokat kiadó mosógépedet. Fogalmad sincs, melyik szerelőt hívd, hogy hol van a közelben virágbolt meg tisztító, és hogy a bolt, ami útba esik, nyitva van-e még akkor, amikor végzel a munkával. Mit csinálsz ilyenkor? Naná, előkapod a telefont, és rákeresel mindenre a Google-ben!
Pont ugyan ezt csinálják a potenciális vásárlóid és ügyfeleid is: ha jelentkezik náluk egy probléma, megoldást keresnek rá az ismerősök ajánlása vagy a Google alapján. Valahogy ezt a kettőt ötvözi egy jó Google Cégem (Google My Business) fiók. Ha regisztrálsz, és feltöltöd a fiókod lehető legtöbb információval, sőt, ha havonta 1-2 órát foglalkozol vele, vagy megbízod ezzel az online marketing ügynökséged, akkor elképesztő eredményeket tapasztalhatsz már rövid időn belül. Hogy miért? Mert sok versenytársad még azt sem tudja, ezt eszik-e vagy isszák, vagy ha tudják is, nem tartják elég fontosnak. Pedig nagyon is az.
Tűnj ki versenytársaid közül a Google My Business fiók segítségével, és csapj le potenciális ügyfeleidre, amikor a Google-ben keresgélnek!
Mi az a Google My Business? Magyarul Google Cégem.
Egy olyan ingyenes szolgáltatás a Google-től, ami kiegészíti a honlapod és biztosítja a jelenléted a Google találatok között.
Összefoglalhatod és átlátható formában tálalhatod céged legfontosabb adatait, felkerülsz a Google Térképre, fotókat, újdonságokat, menüt, vagy éppen nyitvatartást tehetsz közzé, és kapcsolatot tarthatsz vevőiddel. Úgynevezett local SEO (helyi keresőoptimalizálás) eszközként is funkcionál, aminek előnye, hogy itt kevesebb rangsorolási faktor van, mint az általános keresőoptimalizálásban, így nagyobb esélyed van az első helyek egyikére kerülni.
Így néz ki látogatóként:
A Google Cégem funkciói
- Kezdőlap: ahol mindent egy helyen látsz
- Bejegyzések: itt megjeleníthetsz rövid bejegyzéseket, híreket, eseményeket
- Információ: itt jelennek meg a cégeddel kapcsolatos legfontosabb adatok: elérhetőség, cím, leírás, termékek, szolgáltatások
- Statisztika: kimutatásokat olvashatsz profilod aktivitásáról
- Vélemények: vásárlóid itt mondhatják el, hogyan értékelik terméked vagy szolgáltatásod
- Üzenetküldés: közvetlenül küldhettek egymásnak üzenetet vásárlóiddal
- Fotók: tetszőleges számú fotót tölthetsz fel üzletedről, termékeidről vagy a környékről, ahol az üzleted található
- Termékek: jelenítsd meg termékeidet, és egyből látják, mit kínálsz
- Szolgáltatások: megadhatod, hogy kínálsz-e kiszállítást, helyben fogyasztást vagy bármilyen speciális szolgáltatást
- Felhasználók: megoszthatod a profilod kezelését kollégáiddal
Alapadatok megadása
Add meg vállalkozásod legfőbb adatait: címed, nyitvatartásod, elérhetőségeid és a szolgáltatásaid listáját.
Ne felejtsd el frissíteni a nyitvatartást, és mindig módosítsd azt ünnepekkor! Nincs annál rosszabb, mint amikor valaki fölöslegesen látogatja meg az üzletedet, mert a neten azt látta, épp nyitva vagy. Különösen fontos ez a hétvégéken, ünnepnapokon, szezonon kívüli időszakban (pl. Balaton parti helyeknél télen).
A szolgáltatásoknál hozz létre rövid leírásokat és add meg az áraidat!
Képek és videók
Bármelyik marketing ügynökséget kérdezed, a válasz mindig az lesz: a képes és videós tartalmakkal rendelkező adatlapok kétszer olyan hatékonyan keltik fel a célcsoport figyelmét, mint azok, amiken nincs ilyen tartalom!
Néhány javaslat:
- Több kategóriában legyenek tartalmak.
- Készíts 360 fokos bemutatást, ez nagyon szemléletes és egyedi a piacon.
- A videók hossza maximum fél perc legyen.
5. Értékelések és vélemények
Gyűjtsd a véleményeket a tevékenységedről és termékeidről, hiszen sok vevő a hiteles vélemények alapján választ a neten.
A Google is szűri a jó értékeléseket, és előrébb sorolja azokat a cégeket, amikről jó véleménnyel vannak a vásárlók. Bíztass mindenkit véleményezésre, és mindenképpen válaszold is meg ezeket – akár pozitív, akár negatív az észrevétel! Ha neked nincs erre időd, akkor szerződtess online marketing ügynökséget.
6. Bejegyzések
A bejegyzések ugyan úgy működnek, mint más közösségi média felületeken. 3 fajtája létezik: ajánlatok, újdonságok, események. Képeket, linkeket és CTA gombokat is hozzáadhatsz egy-egy bejegyzéshez. A vírus berobbanása óta Covid-19 híreket is közzé lehet tenni, ezek minden esetben előtérbe kerülnek.
7. Kérdések és üzenetek
A vásárlók közvetlenül tehetnek fel kérdéseket, amiket könnyedén meg is tudsz válaszolni. Mobil applikáció segítségével akár közvetlen üzenetváltás is lehetséges.
8. Statisztikák
A célcsoportod megismerésében sokat segítenek a statisztikák, nem véletlenül kutatják ezeket az online marketing ügynökségek. A Google Cégem (Google My Business) fiókon belül automatikusan tudod lehívni a statisztikákat, és számos elemzésen keresztül tudhatsz meg többet vállalkozásodról, valamint arról, hogy miként él fogyasztóid szemében.
Nem is gondoltad volna, hogy ennyi mindenre jó egy Google Cégem fiók, igaz? Kis odafigyeléssel rendkívül jó eredményeket érhetsz el, és nagyban segítheted a Google Ads eredményeidet is.
Ha elakadnál, keress minket bizalommal, segítünk.
Úgy érzed, hasznos volt a cikk? Kérlek oszd meg másokkal is, hogy nekik is segítsen.